| cosminache a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati pentru un calculator cam de vreo 7 ani si cu piese cam proaste? big grin

18 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Nu mai folosii sistemul de operare Windows ci Ubuntu Linux!
Linux-urile nu prea au nevoie de antiviruși!

| TheEnergyNeverDies a răspuns:

Chiar daca e vechi calculatorul si cu piese nu foarte bune tot are nevoie de un antivirus bun.Eu iti recomand Kaspersky sau Norton.

| AleD a răspuns:

Eset nod 32 antiviruswinking

| costin46 a răspuns:

Norton 2011 smugwinking super bun si merge pentru pe pc-uri vechi

| MatsuKeruGirl a răspuns:

AVG, un var de-al meu, are un calculator vechi si si-a instalat acest program si chiar e foarte bun.

| cristinelM a răspuns:

Iti recomand Nod32 Antivirus sau Avast Antivirus, totusi Nod32 este mai bun ca nu cere multe resurse si poti sa-l folosesti 30 de zile gratuit.
Daca mai vrei alte sfaturi, intra pe http://blognoutati.wordpress.com/ si lasa mesaje pe contact si mai vorbim.

| AudImagini a răspuns:

Avast.

În niciun caz Kaspersky. Ăsta îţi îngreunează foarte mult calculatorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e slab in performanta nod32 daca nu incearca avira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea ti-as recomanda un antivirus, dar ar fi o prostie sa zic asta. Ideea e ca un calculator slab e imediat ingreunat de un antivirus, fie el Avira, Avast sau d-astea care nu consuma mult.
Ce sa zic...incearca Avast, ca tot e gratuit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu de acord pentru prima oara cu tine, nene Mihaidavidoglu, dar macar de ar tine in frau un Ubuntu sistemul vechi al lui cosminache.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihaidavidoglu1954 aici da ai ziso bine si pe langa asta linuxurile nu consuma asa multe resurse ca windowsul

| 0PopaPorno a răspuns:

Avast winking

| UnBaiatFrumos a răspuns:

Avast e bun dar nu stiu daca o sati mearga

| Overflame a răspuns:

Iti recomand cu caldura nod32, acesta il folosesc si eu de vreo 3 ani si niciodata nu a scapat nici un virus, iti pot da si licenta gratis daca imi dai fundita si pm...

| gabytzufasted a răspuns:

Avast 6

| massanaconda a răspuns:

Baga lubuntu :) nu trebuie antivirus si consuma foarte putin ram.
http://lubuntu.net/

| Ellena_9278 a răspuns:

NOD32 antivirus system (exclus NOD32 Smart security)