| Kamnikaze a întrebat:

Ce aparat foto D-SLR imi puteti recomanda intre Nikon si Canon pana in 2600 lei, si ce model.

3 răspunsuri:
| stefangs a răspuns:

Eu sincer am un D-SLR Nikon D3100 pentru un aparat care il folosesti pentru interese proprii e foarte bun! Are 11 puncte de focalizare ecran LCD, inregistrare HD si trage 3 cadre pe secunda un pret am gasit la eMAG 2000 de ron + obiectiv 18-55 mm VR.Dar daca vrei sa il cumperi ia-l de la Carrefour mai au oferte si poate mai scoti si o geanta cadou sau un card de memorie.

| Purec a răspuns:

EU personal meg pe Canon, datorita auto-focusului mult superior. Ai dezavantajul ca obiectivel; e originale sunt ceva mai scumpe la Canon decat la Nikon, dar eu zic ca merita. Iti recomand Canon EOS 500D, un DSLR excelent!

| Kamnikaze explică (pentru Purec):

Eu ma gandeam tot la Canon la modelul Eos 550D.