| anonim_4396 a întrebat:

Ce aparat foto DSLR imi recomandati? Pana acum am avut doar aparate point&shoot. Si sa nu depaseasca 3000 RON, daca se poate.

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Din gama canon: un canon 400D sau canon 1000D o sa te ajute foarte mult happy; din gama nikon poti sa iti cumperi un nikonD60, nikon D80 sau cu un pic efort un nikon D90. toate sunt super sculehappy

4 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

La pretul asta as zice ca nu prea gasesti ((
http://www.compari.ro/aparate-foto-c40/ aici sunt de oate felurile dar pretul e mare ((

| Simon a răspuns:

Canon sau Nikon... cele mai bune. Se pare ca nu sunt singurul care crede asta. Gandeste-te bine inainte de achizitionare pentru. ce vrei sa-l folosesti cu adevarat. Bafta!

| georgesur a răspuns:

Cu raport pret/calitate foarte bun, iti recomand NIKON D40(chiar mai mult decit pe D60 sau D80 deoarece are un senzor mare, zgomot mic). Pretul de de doar 1600roni iar de restul iti poti lua unul doua obiective f. bune(cu ED, VR si bineinteles AF)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca Olympus E510, E520...