| dublud a întrebat:

Ce aparat foto, DSLR imi recomandati pana in 2699 lei? pana acum vroiam Canon 600d dar s-a scumpit, ce parere aveti de Canon 500d cu doua obiective? http://domo.ro/......5_+_75-300 Ajutor, FUNDA

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Sunt proaste teleobiectivele din kit (75-300 de la Canon, care nu are stabilizare sau 55-200 de la Nikon, care are o focala ciudata, fiind practic inutil).

Eu iti recomand un body cu un kit ce se apropie de suma pe care vrei sa o dai tu, adica iti recomand ori 600D de la Canon sau D5100 de la Nikon (personal inclin spre varianta de la Nikon), pentru ambele desigur cu obiectivul kit.

PS: Daca mai vrei detalii, contacteaza-ma. tongue

1 răspuns:
| xplicitstudio a răspuns:

Eu zic sa-ti cauti un Nikon, performantele difera.