| emoboy a întrebat:

Ce are masina de spalat atunci cand licare un led cu imaginea usii inainte de spalare? p. s masina nu mai spala! Funda

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Iti semnaleaza ca nu ai inchis bine hubloul. Masina nu functioneaza decat atunci cand hubloul e inchis ermetic. Nu de alta, dar altfel, ti s-ar umple casa de apa cu detergent.

2 răspunsuri:
| Zoricutzu a răspuns:

Senzorul care semnaleaza starea usii spune nu e inchisa usa bine si sunt 2 variante
1 senzorul functioneaza bine si atunci trebuie sa impingi mai serios in usa.
2 senzorul nu functioneaza bine si trebuie verificat de un specialist.
Incearca sa impingi serios in usa pana se aude un fel de ţac sau chiar 2.

| Cristina_4016 a răspuns:

Iti indica faptul ca hubloul nu este inchis bine.