| Mimi26567 a întrebat:

Ce ați alege între Asus VivoBook i5 și Lenovo Ideapad i5? Nu îmi trebuie pentru gaming sau programare.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Preturi, alte caracteristici?

| NLS a răspuns:

1) Eu aleg in functie de caracteristici, pentru ca ambele branduri sunt ok.
Deci cel care are procesor mai puternic, si placa video mai puternica, castiga.

Daca e vorba despre video integrat, procesoarele AMD Ryzen stau mai bine.

2) bugetul disponibil este?

3) daca ai putea pune si modelele, cu link,
ca eu le pot cauta, dar sunt diverse echipari in cadrul unei serii, unele cu 8 GB RAM, altele cu 16, etc
unele cu 256 SSD, altele cu 512, etc
procesoare diferite...

4) ca sa alegi corect, trebuie sa indici pentru ce iti trebuie:
a) filme/ multimedia/ navigare
b) vlog/ YouTube/ streaming/ editare video
c) vreun program anume, de proiectare, arhitectura, modelare 3D, etc (daca da, ar trebui indicat ce anume)

| gabicoo a răspuns:

Asus.

| ReddY25 a răspuns:

Asus