| alexcs123 a întrebat:

Ce ati alege intre un telefon cu Chipset Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400, CPU Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7, GPU Adreno 305 si care primeste updtate la soft la kit cat si alt telefon care are OS Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean), Chipset Mediatek MT6582M, CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7, GPU Mali-400MP2?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Era excelent daca spuneai precis despre ce telefoane este vorba. Desi pana aici as merge pe prima varianta.

| alexcs123 explică (pentru sltlp):

Din ce motiv alegi prima varianta?

| sltlp a răspuns (pentru alexcs123):

Pentru ca mediatek-urile sunt folosite preponderent in chinezarii. Daca ai sa gasesti un telefon ieftin quad-core, sa fii sigur ca are mediatek.
Si asta deoarece e inferior cu mult ca si performanta, iar pretul de fabricare este mai redus in cazul mediatek.

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Prima varianta as alege-o http://bit.ly/VIOriX

| alexcs123 explică:

Kat*

| alexcs123 explică:

Este vorba despre Motorola moto g (prima varianta) si HTC desire 310 (a doua varianta).