| denisTiky a întrebat:

Ce avantaje ai daca pui 2 sau mai multe placi video pe un PC. Adica uite ce am vazut. https://www.youtube.com/watch?v=UPGxVUaSdvc

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Acel utilizator folosește plăcile video pentru a efectua calcule complexe astfel încât să se aleagă și el cu ceva bani.
Pe scurt, cu cât ai mai multe plăci video, cu atât puterea de calcul crește.

| Sibiescu_Ionut_1993 a răspuns:

Daca vrei sa stii, la nVIDIA se numeste sli cand adaugi 2 sau mai multe placi iar la AMD se numeste crossfire.