| FR3SH a întrebat:

Ce credeti despre Black Friday Romanesc? eu cred ca e o mare prostie ( cei de la eMAG flanco altex etc... ) isi vand toate vechiturile lor din magazine pe care nu leau vandut.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai asta e si interesul, sa scape de toate produsele greu vandabile big grin
In Romania comertul functioneaza in alt mod decat in Europa.In Romania reducerea este suportata de magazin si de aceea ai reduceri mici, in Europa reducerile sunt suportate de producator si aici vezi reduceri chiar de 70%, in cazul asta magazinul nu pierde nimic.Asta e diferenta.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

La fel ca orice alta traditie, sarbatoare etc importata. O incercare de copiere penibila. Emag ul despre care aveam o parere buna s-a facut de cacao, pe langa faptul ca nu le a mers site ul (ceva rusinos pentru un magazin cu un trafic si niste vanzari atat de mari) au avut si niste reduceri destul de penibile la foarte putine lucruri.

| al3xander a răspuns:

Da sau pe sistemul "reduceri de 33% la produsul x: stock limitat" si cand te duci acolo vezi ca numai e la reducere pentru ca s-a terminat stock-ul. noi luam sarbatorile de la americani si le modificam romaneste.

Răspuns utilizator avertizat
| fachiuion a răspuns:

``eu cred ca e o mare prostie ``, ca toate strainismele(mai ales englezisme)imitate de romani, nu?