| DyaNa1337 a întrebat:

Ce inseamna un telefon android ROOTAT, rootat ala ce inseamna mai exact, adica ce face in + sau in - daca il rootezi. avantaje-dezavantaje, multam tongue

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai root iti da numai avantaje(iti poti mari viteza tel. de pana la 6 ori-in cazul lui LG optimus one)plus ca ai alte avantaje.Root ofera acces aplicatiilor sa ruleze ca administrator.

| Quicky a răspuns:

ROOT-ul inseamna ca faci acces in totalitate telefonului (ADMIN) dezavantaje nu are. mai multe gasesti pe forumul telefonultau.eu