| Dia0104 a întrebat:

Ce diferenta este dintre telefoanele smartphone si Vodafone?

Răspuns Câştigător
| BogdanS a răspuns:

Pai cele Vodafone sunt produse de firma Vodafone iar telefoanele smartphone sunt cele care au Wi-Fi, de obicei sunt cu touchscreen.Vezi tu smartphone inseamna telefon destept deci face ceva mai multe decat un telefon ca asta:
http://www.gsmland.ro/telefon-mobil-samsung-j610-1829
Vezi diferenta dintre ala care ti l-am aratat si asta:
http://www.shopmania.ro/......i-15878687
Cred ca diferenta este si in faptul ca telefoanele smartphone au un anumit sistem de operare.

2 răspunsuri:
| 28roxy a răspuns:

Pai cele smartphone sunt telefoane bune (dar si foarte scumpe) iar Vodafone cred ca sunt cele de la Vodafone! Funda?:X

| s3by98 a răspuns:

Dupa cum spune si numele smartphone-urile sunt telefoane destepte. Adica pot fi folosite pentru multe lucruri si in diverse domenii in sensul ca se aseamana cu pc-urile din cateva puncte de vedere: au procesor, au sistem de operare, smartphone-urile au un chipset grafic-calculatoarele au placa grafica si pot avea multe aplicatii care sa iti usureze munca ori jocuri.
Vodafone este o companie de telefonie mobila care a facut contract cu o firma chinezeasca gen Huawei sau Zte sa le faca telefoane mult mai ieftine.