| anonim_4396 a întrebat:

Ce dimensiune trebuie să aibă o fotografie de copertă pe Facebook pentru că eu am făcut niște poze la mare dar niciuna nu se incarca decât cele luate de pe site-uri ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Marycel a răspuns:

Salut, dacă faci poze de pe telefonul propriu, te sfãtuiesc să umbli la Setările camerei, te duci la secțiunea "Foto", apoi undeva acolo scrie rezoluțile pozelor care vrei să fie mici sau mare, tu optezi pentru Full Photo dacă ai acees dacă nu opteazã pentru pixeli cei mai mari 2550×1440 sau depinde de cât e camera telefonului tău și după o să vezi că vei putea schimba poza de copertă de pe Facebook, pentru că coperta de pe Facebook de pe profilul tău necesită Pixeli Mari, 2050×1040 parcă era, cam atât, Fundă?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Buna happy. Din pacate dimensiunile primite mai jos n-au nici o treaba cu dimeniunile reale ale unei coperte de Facebook. Aceasta este incepand din luna martie standardizata (in proportie de 90%) desktop-mobile, cu dimensiunea ideala plasata la 820 x 340 pixeli (varianta ideala de mobile; varianta ideala de desktop fiind teoretic cea de 820 x 312). N-ar fi rau daca cei care ar raspunde ar face-o strict in cunostinta de cauza happy.