| silviuS a întrebat:

Ce durata de viata are un televizor LCD?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea cu 5 ani sunt plasme nu lcd-uri, lcd-urile tin mult mai mult.

4 răspunsuri:
| valyb a răspuns:

50.000 - 60.000 ore sau 5 ani de folosinta non-stop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit ca intre 60.000 si 80.000 de ore de folosire, asa scria pe al meu.

| gabi a răspuns:

Scrie aici cat si de ce, eu stiam ca pot rezista vreo 20 de ani. :http://www.lcdtvbuyingguide.com/lcdtv/lcdtv-lifetime.shtml

| inamarin a răspuns:

Depinde cum il folosesti, daca il expui la temperaturi extreme, s-ar putea sa se strice mai repede. Oricum, are o durata de viata mai lunga decat plasmele (dubla).