| rosad a întrebat:

Ce e cu eroarea DNS? am un samsung star 2, help pls

3 răspunsuri:
| rlk1234 a răspuns:

Buna,ai rezolvat pana la urma pentru ca si eu am aceeasi problema! Ma poti ajuta?

| rosad explică:

Si ce sa fac?

| MissEmma a răspuns:

Creed ca este o eroare la internet in care nu poate sa se transforme numele de la adresa de internet in ip acelei adrese de internet si apoi sa intre pe acel site.
Stiu ca DNSul este un protocol care transforma numele adresei in ip il trimite la calucaltor si calculatorul trimite adresa ip si intra pe site si face parte din protocolu HTTP.