| Cosmin_Sergiu_1993 a întrebat:

Ce este routrul?
Routerul are la spate niste mufe ca sa bagi iinternetul prin cablu si daca il bag imi itransforma in WI-FI?

Răspuns Câştigător
| Buutu a răspuns:

Dacă este un router wireless cam asta va face, dar cablul de internet trebuie băgat în locul corect, celalte locuri sunt pentru a duce internetul la alte PC-uri prin cablu!

2 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

Ruterul e chestia aia cu ajutorul caruia ai internet in toata casa. Daca nici nu stiai ce e, nu te apuca sa-l conectezi.Mama mi-a s-a apucat sa-l conecteze si cit nu a stricat tot.Mai bine cheama un programist.

| MrFilip a răspuns:

Da,asta este, dar cas a prinzi internet prin wifi trebuie sa ai si tu wifi pe pc.