| adyiSAMP a întrebat:

am si eu o intrebare cum pot sa opresc WIFI-Ul din casa. adica daca nu il folosesc sa il pun off dar internrtul sa mearga (iinternetul ma refer prin cablu) Am net de la RomTelecom Multumesc Funda

Răspuns Câştigător
| StefanRadu5846825 a răspuns:

Inainte sa iti bagi router aveai o cutiuta alba unde intra firul de net principal si dupa avea o iesire unde bagai tu cablul de la calculator. E foarte simplu doar cauta cutia aia sau du-te la un magazin de electronice sau din astea... Poti sa suni la Romtelecom sa intrebi. Bafta! Eu asa am facut!
Funda?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Scoate cablul care-ti intra in router si baga-l direct la calculator.

| blonduta2014 a răspuns:

Nu se opreste cel putin la mine

| anonlm3 a răspuns:

In spate la router (modem) este un buton care scrie wlan sau ceva de genu si apesi pe el si se inchide wifi-ul

| Georgejony_Petre_1976 a răspuns (pentru anonlm3):

Da si ca sa-l pornesc din nou?
am apasat pe el dar nu merge, nu-l mai gaseste