| uply a întrebat:

Ce face aplicatia Homebrew Channel pentru Wii? Multumesc! Promit sa dau funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E modarea in teorie. Cea care iti da voie sa te joci jocuri pirat...

1 răspuns:
| NintendoHackers a răspuns:

De fapt...Homebrew Channel nu este cel care ruleaza jocuri piratate...acesta iti permite sa instalezi backup loaders (acestea fiind cele care ruleaza jocurile), aplicatii homebrew, emulatoare etc. Daca o aplicatie homebrew nu are o aplicatie de instalat forwarder pe meniul Wii, atunci trebuie sa o rulezi cu Homebrew channel.