| mariuspitbull a întrebat:

Ce inseamna 3G la telefoane?

12 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Inseamna ca poti efectua apeluri video deci ai doua camere una pentru poze si una pentru 3g de asemenea daca ai 3 g viteza de internet e mai mare iar calitatea sunetului unui apel e mai mare.
3 G motamo tradus inseamna a 3a generatie de telefoane mobile. claasa cellphone respectiv smartphone.

| radu75 a răspuns:

Cel mai bun raspuns doctor_pc. Asa raspundeam si eu

| hamsterx a răspuns:

Ca suporta apeluri video big grin

| BuLLetBtwin a răspuns:

Suporta apeluri videowinking

| BiiBiis a răspuns:

3G inseamna ca: atunci cand vorbesti la telefon cu cineva (daca si acel cineva are telefon cu 3G) va puteti vedea pe camera din fata telefonului in timp ce vorbiti.

| ByLoREDaN a răspuns:

O fi un indiciu pentru al gasi pe 'G'...

| rucsybelle a răspuns:

Adica potii vorbi cu cineva si in avelasi timp il poti vedea prin camera...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o tehnologie inovativa de transfer de date folosita de retelele de telefonie mobila. Succesorul lui GPRS. Te ajuta sa faci video call-uri (adica cand vorbesti la telefon te si vezi cu interlocutorul) si sa navighezi pe Internet la viteza mare. Vezi un articol despre asta http://director-articole.net/......martphone/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suporta apeluri videowinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnologia 3G, pe care o foloseste Vodafone a.ca.a 3G Broadband(HSDPA) ajunge la o viteza de 7. 2 Mbps download si 2Mbps pentru upload. 3G(a 3-a generatie) a fost conceputa pentru viteza/rata mare de transfer intre 2 terminale sau intre un terminal si web, si este in contiunuua ridcare. Odata cu aceasta tehnologie au implementa si aplelul video pe o rata de transfer de 384 kbps. 3G nu inseamna doar apel video, este vb de rata de transfer mai mare decat a generatiilor de telefoane/retele trecute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca un telefon nu are 3 g afecteaza si videoclipurile de pe internet si filmuletele cum ar fi cele de pe youtube sau este doaar faa cu vb si vazutul cu camera secundara? va rog sa ma ajutati fiindca vreau sa imi iau saptamana asta un Nokia c3. spooky_ticu13 va rog respundeti;-)