| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Ce înseamnă ca o aplicație utilizează iCloud?

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Aplicatia respectiva are nevoie de loc unde sa depoziteze niste fisiere (copii de rezerva, imagini, etc.)

iCloud e un loc in contul tau unde poti stoca fisiere. Nu e la tine in telefon, e undeva intr-un server departe dar ai "privilegiul" sa o folosesti pentru ca ai cont la Apple.

Asa ca aplicatia respectiva utilizeaza iCloud pentru a stoca chestii.

| Ghinea112638 a răspuns:

La iPhone ai contul ICloud ei bine aceea aplicatie iti folosește contul pentru date personale mai mult