| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna desktop publishing? Adica inseamna altceva decat asezare in pagina?

3 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

DTP sau Desktop Publishing este procesul de creare şi editare a unui document cu ajutorul unui computer având ca obiectiv final tipărirea lui.

Mai multe informatii http://ro.wikipedia.org/wiki/DTP

| psiholoaga a răspuns:

Asezare in pagina, structura revistei sau ce e... Asezarea reclamelor respectand cerintele de la marketing...

| Ferenin a răspuns:

Publicarea "spatiului de lucru" (desktopului) sau folosirea unui program precum Team Viewer pentru a putea fi vazuta activitatea facuta de tine de catre alti useri (prieteni, colegi etc.).