| Adrian_Tudor_1999 a întrebat:

Ce inseamna dongle extern?

Răspuns Câştigător
| lacrima15 a răspuns:

Un Dongle extern este un adaptor inutil, la care poți conecta un stick de internet 3G prin cartelă prepaid sau abonament de la Vodafone, Orange, Cosmote, Digi sau ce o mai fi. Dar atâta timp cât ai USB la PC sau laptop, un dongle este 100% inutil happy

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Pai depinde de exemplu este dongle 3G pentru calculator prin USB in care bagi cartela SIM si te poti conecta la internet prin 3G sau dongle TV (prin USB sau HDMI) care este un mini-computer si il conectezi la TV.