| SabiSab a întrebat:

Ce inseamna Internet prin PPOE?

2 răspunsuri:
| kinkyk a răspuns:

Eu am asa. e asemanator cu dial up, te conectezi printr-un user name si o parola, dar vitezele sunt mult mai mari. PPPoE este acronimul pentru Point to Point Protocol over Ethernet, ceea ce înseamnă o conexiune punct la punct, client-server, peste o conexiune Ethernet existentă. Mai specific, PPPoE este un protocol ce permite simularea unei conexiuni tip Dial - Up peste o conexiune Ethernet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face conectare ppp (ca la dial up) dar prin placa de retea.(pppoe - point to point protocol over ethernet).
Cei de la rds au asathinking