| Xname a întrebat:

Dupa ce instalez windowsul Explicati-mi pas cu pas cum fac conexiunea la internet. Am net prin cablu (PPoe)

Răspuns Câştigător
| saddasdasdad a răspuns:

Control panel -> network connections -> create new connection -> next-> connect to the internet ->set up my connection manually -> connect using a broadband cu user si parola (selectezi bulina din mijloc)-> introduci nume isp (rds de exemplu)-> introduci datele dai next si gatahappy

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conectezi modemul la PC si incearca asa: Start/Control Panel/ Network Connections/Create a New Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| enamel a răspuns:

Pai depinde ce windows ti'ai instalat...add dutty_95 si cred ca pot sa te ajut

| amanda33 a răspuns:

Start -> control panel ->network connections -> new network connection wizard -> connect to the internet -> next -> set up my conection manually -> connect using a broadband connection that requiers a usernam and a pasword ( undeva jos scrie ppoe) -> next -> isp name tastezi u -> next-> si de acolo bagi datele -> next

| Madaliinaaa a răspuns:

Control panel-->network conections-->si aktivezi d`acolo netu.big grin