| ionutandrei95 a întrebat:

Ce inseamna portare? adica este oferta la cosmote samsung galaxy s plus 637 ron la abonament M cu portare.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Poti renunta orcand la abonamentul de la Orange dar ai de platit o taxa de reziliere scrisa in contract.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Adica daca vii cu abonament Vodafone, Orange si te portezi in cosmote.
Portare - numarul ramane acelasi doar ca se schimba reteaua.

| ionutandrei95 explică (pentru Intruder19):

Dar sa zicem ca mai am pana se termina abonamentul la Orange 1 an. ce se intampla? dau bani in plus la Orange? sau cum explica-mi te rog

| Deyaaa18 a răspuns (pentru ionutandrei95):

Astepti pana termini de achitat abonamentul la Orange si dupa aia poti sa te portezi la cosmote, adica pastrezi numarul numai ca schimbi reteaua, din Orange in cosmote.
Si nu trebuie sa dai niciun ban in plus la Orange.
Sper ca ai inteles acum.

| ionutandrei95 explică (pentru Intruder19):

Deci trebuie sa termin de achitat abonamentul care il am nu?

| Intruder19 a răspuns (pentru ionutandrei95):

Poti renunta orcand la abonamentul de la Orange dar ai de platit o taxa de reziliere scrisa in contract.