| Anonim9118 a întrebat:

Ce înseamnă rebuild baterry? Adică o baterie recondiționată? Cum ce procedeu e? Care e provedeul

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O baterie cu plumb se reconditioneaza prin schimbarea electrozilor uzate, respectiv a acidului.
Daca se face bine, bateria va fi aproape ca noua.

| Anonim9118 explică (pentru Bula):

Și la o baterie Ni-MH? Care e provedeul?

| Bula a răspuns (pentru Anonim9118):

Nu cred ca se poate reconditiona, cel putin nu atat de simplu ca la cele cu plumb.

| lpavel a răspuns:

Da asta inseamna o baterie refacuta! Cum? Ei asta exact nici eu nu stiu dar banuiesc ca l-au incarcat si da-l la vanzare laughing altfel nu inteleg cum ar putea sa reconditioneze o baterie!
De aceea o astfel de baterie te va tine mai putin decat una noua!

| Anonim9118 explică (pentru lpavel):

Nu s-ar putea să îi ia doar circuitul bateriei de încărcare și să îl lipească la altă baterie?

| lpavel a răspuns (pentru Anonim9118):

Poate, dar nici asta nu il face o baterie prea buna...