| anonim_4396 a întrebat:

Ce joburi in domeniul IT cunoesteti? Dati exemple si ceva scurt despre ele. Am nevoie rapid

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Programator - practic cea mai importanta si mai platita "ramura". Scrii efectiv cod, faci aplicatii etc

webdesigner - realizezi designeuri pentru site uri chiar si pentru aplicatii

administrator sistem / retea - te ocupi de securitatea, instalare, intretinere retea de calculatoare

manager it - te ocupi de impartirea, manageruirea proiectelor (in general trebuie sa stii si ceva programare)

acum mai sunt si alte ramuri dar se mai intercaleaza intre ele