| CristianoRonaldo10 a întrebat:

Ce jocuri credeti ca-mi vor merge daca as avea o placa video nVIDIA ge force gigabyte gt630, cpu Intel celeron 346 si 1 g ram?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ce stiu este ca pe joc scrie de ce are nevoie sistemul tau pentru a rula acel joc.Asta presupune sa stiu multe jocuri si cam ce au ele nevoie.Nu stiu pentru ca nu joc jocuri dar stiu ca scrie pe carcasa pentru ca am o caruta de jocuri insa le-am dat unui copil.Cel mai bine cind vezi un joc si iti place intreaba sau citeste pe net ce required trebuie si gata stii sigur si poti lua sau nu fctie de ce system ai tu. Daca nu ma insel si pe siteurile de pe care se iau jociri free se specifica si acolo ce iti trebuie.Da un tur si te lamuresti usor.

| RandomPsychologist a răspuns:

Procesorul si RAM-ul te cam trag in jos, mai ales daca instalezi Windows 7/8. Totusi, pe Xp ar trebui sa mearga NFS: MW, AC3 si chestii din astea la low.