| Popafilip a întrebat:

Ce laptop imi recomandati pentru reparatii telefoane?
Ceva pana in 3000 de lei.
Ce trebuie sa tin cont cand cumpar laptopul?
Gen :ce procesor, ram, placa video e ok pentru a repara telefoane,(reparati software etc)
Ce configuratie e ok pentru mine?
Astept pareri

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Tot ce conteaza este sa iti poata rula softurile pe care le folosesti sa repari acele telefoane, adica poate sa fie si un laptop vechi de 10 ani, atata timp cat nu explodeaza si poate rula un windows 10 e tot ceea ce iti trebuie, ca nu hardware-ul din laptop repara telefonul, ci tu.
Si eu as vrea un pc care sa gateasca dar momentan ma limitez la a ma uita pe diferite site-uri cu retete de gatit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Numa zic, daca te pricepi la reparat telefone clar stii deja ce ai nevoie de la un laptop

| NLS a răspuns:

Un i3, chiar și din generatia Sandy Bridge, sau Ivy Bridge, însă la frecventa mai mare de 2.2 GHz,
4 sau 8 GB DDR3 (preferabil în dual channel, adică pereche de doua plăcute a 2, sau după caz - 4 GB ).
De placa video dedicata nu e nevoie. Placa integrata ajunge.
Ecran de 15" (orice e sub 15 și e folosit intens, forțează ochii),
de preferat rezoluție 1600*900.
Un asemenea sistem nu e recomandat pentru jocuri, dar îl găsești începând de la 850 RON, (dacă are și SSD, sau dacă vrei sa ii pui, mai adaugi ~160 Ron.)

Răspuns utilizator avertizat