| Xenoverse1 a întrebat:

Ce laptop prost am, este un HP 15-g011sq cu 4 gb ram de cand i-am instalat windows 10 in ultimul timp se blocheaza mai des si apare BSOD si trebuie sa-l inchid si sa il repornesc.

Odata am inlocuit hard disk-ul cu un SSD pe acest laptop ca ma gandeam ca e de la Hard disk si tot asa face.

Are careva idei de ce se tot blocheaza laptop-ul meu?

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defecte la alte componente. Poate ramii, poate pe placa de baza ceva. Daca a facut asa de la inceput trebuia dus in garantie.

| Bariel a răspuns:

Cel mai probabil e procesorul, el proceseaza toate informatiile, iar cand nu mai face fata se blocheaza. Windows 10 e un sistem cu multe resurse, iti recomand un linux (mint, manjaro) sau windows 7. Daca si pe astea ti se blocheaza atunci ar trebui sa ti schimbi procesorul

| Xenoverse1 explică (pentru Bariel):

Merita sa instalez windows 8 ca 7 nu mai primeste actualizari de securitate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu laptopul este prost. Ci programul de operare.

| Bariel a răspuns (pentru Xenoverse1):

Este ok, dar vezi sa fie 8.1, recomand 32 biti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Instaleaza o alte versiune, mai veche de Windows 10.

| Ineys a răspuns:

De unde ai luat windows-ul? Sper ca de pe site-ul oficial Microsoft:
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

| Catrice a răspuns:

Cică performanța laptopurilor reflectă deținătorulhee hee

| Xenoverse1 explică (pentru Ineys):

Da de pe site-ul lor am instalat sistemul.