| combativul a întrebat:

Ce monitor imi recomandati, cele de la Asus sau Benq?

15 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Asus. Am monitor de la ei de vreo 7 ani, uneori sta deschis nonstop, zile, saptamini, a tot fost mutat in ultimul an ca am stat in 4 locuri cu chirie, Arata impecabil, si se vede la fel ca in prima zi. M-a costat ceva, dat fiind ca e de 19 inch, dar a meritat.

| viavo a răspuns:

Benq

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici, nici. Per total, niste porcarii sinistre ambele branduri la capitolul monitoare. Bineinteles ca nu TOATE modelele lor sunt dezastru, depinde de care dintre ele discutam.

| Frank51 a răspuns:

Daca inca nu ai preferinte(sau nu stii/percepi diferenta), incearca sa il iei pe ala mai ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Benq si merge din 2007. Iti dai cu seama ce rezistenta au in timp? Pe vremea aia am pe el dat vreo 9 milioane. Era mult dar si acum merge foarte bine. Pana a mai scazut din luminozitate dar nu am avut probleme. Am avut laptop Asus si l-am tinut tot in service pana i-a expirat garantia. Nu am avut numai ecran dar firma e tot aia..Si am dat peste 3000 lei pe laptopul ala.
Deci Benq toata ziua daca vrei sa te tina minim 10 ani.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e adevarat ce zici de Asus. Mai degraba tind sa cred ca laptopul e un fake Asus happy. Orice electronist profesionist recunoaste ca Asus e o firma buna, demna de luat in seama. Si am si dovada practica, eu tot ce am luat Asus, nu am avut probleme pana acum, doar cu un acumulator extern am avut, dar nu a fost firma de vina, ci prostia mea ca l-am pierdut happy

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

" Am avut laptop Asus si l-am tinut tot in service pana i-a expirat garantia."
ori bati campii sa vada lumea ce iubesti tu Benq, si detesti Asus

ori ESTI DUS DE-A BINELEA

dupa ce duci un produs de doua ori in garantie, a 3a oara ai DREPTUL sa iti ceri banii inapoi... EU AM FACUT ASTA CU ANI IN URMA! la un router 3g mobil la care bateria tinea 1/3 din cat scria pe cutie

totusi si eu spun tot Benq, spre deosebire de Asus care produce de toate pentru toti, Benq e mult mai dedicat pe monitoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru JicaContra):

Am incercat sa recuperez banii dar cei de la service mi-au zis la telefon ca atat timp cat se poate repara il vor repara! Niste jegosi! Nu iti da negatie de service atat timp cat il pot repara. Daca iti da aia iti recuperezi banii de la Altex sau de unde ai cumparat produsul. Nu detest Asus, detest service-ul plin de oameni neseriosi. Cum sa-mi dea ei nagatie de service si sa returneze aproape 4000 lei inapoi? L-au tot reparat pana m-am saturat de el.
Am cerut banii inapoi de mai multe ori, cei de la Altex au zis ca pana nu primesc negatia de service nu au cum sa returneze banii. Si service-ul nu da pentru ca ii doare undeva ca ai un produs care se tot strica. 2 ani tot repara la el.

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

"Am incercat sa recuperez banii dar cei de la service mi-au zis la telefon ca atat timp cat se poate repara il vor repara"

hai sa ma repet
AI DREPTUL LEGAL... LEGAL, mi se rupe ce debiteaza ei la garantie, mergi la opc si chiar la politie cu reclamatie penala de inselaciune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După părerea mea : Benq
Dar și de la Asus sunt foarte bune si șmechere

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Fii mai specific. Adica in general as recomanda Asus dar daca Benq clar are specificatii mai bune la un pret mai mic as merge pe aia.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Buna, cele de la Benq

| floreadan a răspuns:

Cel de la BENQ e mai ok. Ce ai ales pana la urma?

| Jackpot2 a răspuns:

Asus

| combativul explică:

Salut, am mers pe Benq. Recomand cu incredere!