| LanguageMaster a întrebat:

Ce părere aveți despre smartphone-ul Microsoft Lumia 950?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Eu am pus ochii pe varianta xl. Numai ca acum am alte planuri.
950xl este mai mare si este octa core; si bateria este un pic mai mare.
950 este hexa core.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7262&idPhone2=7263
Opinii gasesti aici: http://www.emag.ro/......D3W25YBBM/

| Rommeo a răspuns:

Eu zic sa renunti la a-ti achizitiona un telefon la care producatorul a renuntat deja. Cei de la Microsoft au renuntat la divizia telefoane din pacate. Asa ca orienteaza-te catre Android sau IOS, daca chiar vrei sa ai un telefon fara probleme de soft si alte cele.

| Iugas a răspuns:

Are un an de cand a fost lansat, vine cu windows 10. Procesorul hexa-core este decent, iar cel video destul de ok. Bateria de 3000 mAh ar trebui sa dureze aproape doua zile, iar camera de 20 MP este dupa parerea mea atractia modelului.
Din pacate are cateva dezavantaje: pretul destul de mare, faptul ca nu prea ai optiuni de aplicatii si ca Microsoft opreste productia modelelor Lumia.
M-as orienta catre alti producatori. Daca vrei un mobil bun cu o camera decenta si ai buget te poti uita la One Plus 3, Huawei P9, Moto Z, HTC 10, LG G5, Moto X, Sony Xperia X.