| Adrain121 a întrebat:

Ce parere aveti de acest PC Calculator HP DC5850 SFF, AMD Athlon II X2 250 3GHz Dual Core, 2GB DDR2, 160GB, ATI Radeon 3100 DVI, DVD-ROM?
Cu specificatii mai detaliatetonguerocesor: AMD Athlon II X2 250 3GHz Dual Core (2MB Cache, FSB 533MHz), 2 nuclee
Memorie: 2GB DDR2 - memorie maxima suportata 8GB
HDD: 160GB SATA II, 7200 rpm
Unitate optica: DVD-ROM
Sloturi memorie: 4
Video: Integrat - ATI Radeon 3100, iesire video DVI
*** Slot PCI-Express liber ***
Sunet integrat - High Definition Audio, iesiri frontale stereo (casti, microfon)
Retea integrata: LAN Gigabit 10/100/1000MB/s
8 x USB 2.0 (6 pe spate, 2 pe fata)
2 x PS2 (pentru mouse, tastatura)
Carcasa: HP Compaq DC5850 SFF
Sursa: 240W (reali) PFC-Activ.
Va rog un raspuns sincer, nu gen"Strange bani si cumpara-ti una mai buna, fara "destepti de oras".

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Nu merita...
Ce buget ai?

| Claudiu1905 a răspuns:

Doar procesorul e de el, dar si ala vechi si n-ai cum sa-l pui pe alt PC. Daca ar avea placa video, una cat de cat buna, ar fi un PC ieftin pentru net si clipuri, dar placile video le-au vandut ca piese demult, iar astea sunt practic resturi

| alexbit a răspuns:

Sincer este un pc mediocru... adica nu te poti juca cine stie ce adica merg jocuri sub 2006 cred happy dar pentru stat pe net este ok adica browsing va merge 100% daca doar pentru asta il vei folosi este ok dar ca sfat incearca sa mai adaugi inca 2 GB ram sa faci 4GB pentru a putea instala windows 10 si apropo de ram Pacat ca sunt ddr 2

Multumesc!

| graffyadi a răspuns:

Depinde de pret si daca e nou sau second hand.De nou nu cred ca e nou, iar daca e sh mai mult de 400lei nu merita.

| Laser38651 a răspuns:

Nu este bun deloc.