| CraciunRoby1999 a întrebat:

Ce Parere aveti de acest pc isi merita bani?
http://www.altex.ro/......6570-linux

6 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Am car merita.

| supermamici a răspuns:

Este bun desi poate asta: http://bit.ly/11hvaQN desi e un pic mai ieftin (cu 30 de lei) are procesorul de o generatie mai noua.

| SpecialistIT a răspuns:

Configuratia asta NU merita absolut deloc si o sa-ti explic de ce.
Aici ai o configuratie de 1360 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/28475/
Ti-am pus o super sursa, rece si silentioasa care-ti va duce tot sistemul fara probleme, o placa video cu care te vei putea juca frumusel orice iti doresti si care vine cu DDR5, 4GB ram care vor fi arhisuficienti indiferent ce vei face si tot ce ai nevoie in rest.

Bafta!

PS: MediaDOT ofera ansamblare GRATUITA!

| KosminStrike a răspuns:

happy cu 1300 lei happy eu zic ca ar fi detul de bun happy dar. eu am vazut un laptop 1700 lei happy 4GHz, Dual core, 500GB, Webcam HD, Rezolutie Hd happy am vazut laptop-ul in Carrefour Baneasa happy depinde si unde stai tu. eu ti l'as propune pe acesta happy

| KosminStrike a răspuns:

Mda. ar merge cu 1300 lei dar am vazut in Carrefour Baneasa un laptop la 1700 lei 4GHz, 500Gb, Dual Core, Rezolutie Hd, Webcam Hd happy. bine nu prea am multe informatii. dar din cate am vazut e destul de calumea. chiar si pentru Gameing happy si daca ai un HDMI si o plasma. faci minuni happy

| supermamici a răspuns (pentru KosminStrike):

Kosmin plasma nu e deloc buna pentru PC este o tehnologie veche, mai veche ca TFT LCD, mult mai veche ca LED deja si LED-ul devine invechit.

Laptopul nu permite performanta, si sub nicio forma la banii aia. La laptop trebuie sa ai grija pe parte de gaming se supra incalzeste si in final dupa un an crapa. La un laptop nu ii poti face upgrade, placile video de regula sunt incorporate, iar webcam hd rezolutie hd sunt nimicuri. 4Ghz probabil vroiai sa spui 4gb de RAM care e mai putin decat 6. Iar cei 6 de la sistemul de la altex pot fi upgradati in functie de placa de baza, la laptop nu prea, probabil este maxim. Laptop din Carrefour = lapte la coltul strazi... sau nunta pe okazii.