| Yuuuki a întrebat:

Ce parere aveti de iphone 4S si de Samsung galaxy s2?
Avantaje dezavantaje la fiecare, opinie personala? Funda + vot.

18 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

S2>4s

| unknownn a răspuns:

Avatanje: Au di tatii,tot ce ai nevoie.
Dezavantaje: La ambele tine bateria enorm de putin, mai ales la iphone, care daca te joci in 3-4 ore ii gata.

| eDDy a răspuns:

Pe bune? Au fost atatea discutii pe internet despre aceste doua telefoane! Cauta pe gogle si vezi singur! Sau pe youtube iphone4s vs. Samsung galaxy s2! doamne! Bucurate de youtube... google cat le mai ai.

| Yuuuki explică (pentru eDDy):

Crede-ma ca am vazut la comm de mi s-au rupt creierii.Si nu`mi arata testul ala de rezistenta pe care l-a vazut toata lumea cu alea 3 cazaturi.Ma intereseaza si mai mult multimedia jocuri/aplicatii filme, muzica, citit.

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Ma frate pentru ce puneti intrebari de astea tampite? voi nu aveti bani de hartie igienica si intrebati de iphone. vrei sa iti iei? adica stai ca toata lumea vrea...ai bani sa iti cumperi tu asa ceva? ca nu e scump de fapt -17 s2 si 40 4s.

| WhoCares a răspuns (pentru ionutVUVUZELA):

Auzi tu chiar esti frustrat de faptul ca nu ai bani de hartie igienica, nu?

| alex97ang a răspuns:

Yuuuki, am S2. Tata are 4s de la firma. Pot spune ca am facut chiar eu un test. imi place s2 la nebunie se misca excelent arata ok si foarte foarte tare. aifonul e mai ciudat. in sensul ca are decat interfata lui, nu poti sa o personalizezi decat wallpapaer-ul. da, se misca ok. Deci in concluzie iesi in avantaj cu S2. Are ecranul gigant, deci in multimedia e perfect

| imaqtpie a răspuns (pentru alex97ang):

Ai auzit de jaibreak?-

| alex97ang a răspuns (pentru imaqtpie):

Tot S doiu e mai taretongue. Iphonu e doar de telefonie si poate si internet. Atat!

Răspuns utilizator avertizat
| soaitamarius a răspuns:

Nu prea multe la iphone se sparge ecranu usor si la Samsung galaxy S2 nu se sparge asa usor restul iphone are ios si gamaxi s are android la aplicati sunt bune amandoua. FUNDA plss

| 4n0nim a răspuns:

4s nu are procesor dual galaxy are deci e de 2 ori ma bun decat iphone + ca iphone e mort... o sa-l intreaca modelele Samsung galaxy si etc... Propun sa iti iei galaxy s plus sau s2 imi plac cel mai mult daca iti permiti.

| Yuuuki explică (pentru 4n0nim):

Are dual core de 1 Ghz, s2 are 1.2 Ghz deci sunt ambele dual core.

| alexz44 a răspuns:

Grosimea (la mine conteaza foarte mult)
s2 are 1gb ram si 4s are 512 ram
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php
http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php
uite aici poti sa le mai compari si tu
eu am Samsung galaxy s2 si sunt foarte multumit de el
eu iti recomand Samsung galaxy s2

| AleManolache a răspuns:

In primul rand Ipone-ul 4S nu are internet bun prin Wi-fi(prinde greu retelele) deci prin urmare trebuie. sa-i bagi tu dar eu iti spun din opinia pers. fiindca il am si imi place mult mai mult, ai mai multe jocuri gratis facute pentru Apple si daca stii sa instalezi aplicatia Installous(cauti pe net(youtube)) Iti descarci aproape aplicatiile gratis super cool) dar sunt si dezavantaje fii atenta sensibil rau te tot dar dragut rau de tot, am si uitat de functia lui cea mai imp. Siri, prieten de nadejde, la bine si la greu(o voce robotica tampita care raspunde la orice intrebare(pana si la Vrei sa te mariti cu mine?)crede-ma am incercat) dar revenind la dezavantaje, sa fiu sincera nu mai stiu!
La Samsung galaxy S2(il are tata) ecranul si carcasa sunt mai rezistente, android-ul foarte bun, wi-fi nu mai zic super-cool, dezavantaje aplicatii mai putine, grafica mai proasta. aplicatii scumpe in nici-un caz Installous este decat pentru iPAD, iPHONE si iPod. Paaa sper ca te-am ajutat Pupici

| Bella2012 a răspuns:

Eu una asi alege Samsung pentru. ca nu suport sistemul de la iphone

| breezyy a răspuns:

Samsung galaxyS2 e mai bun & mai rezistent. Iphone 4S e mai de fite. Stiu ca asta se poarta in ziua de azi, dar sa stii ca daca scapi iphonu pe jos. s-a dus ecranu si crede'ma ca, costa foarte mult sa il repariwinking si + ca Samsung **** are si mai multe aplicatii etc

| Zapto02 a răspuns:

Eu sunt fericitul posesor al unui Galaxy.Am avut de ales intre Iphone 4 si Galaxy S, si desigur Galaxy S-ul a fost alegerea perfecta. Aplicatii super bune si HD.ca si ecranul SUPER AMOLED+ca are o rezistenta care te lasa cu gura cascata! SAMSUNG GALAXY S