| WeAreSmart a întrebat:

Ce parere aveti de Kaspersky 2014?

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Internet Security este o aplicatie completa, asta inseamna ca are anti-virus firewall protectie activa pentru mail plus alte atuuri.ca orice aplicatie de acest gen mananca ceva resurse insa dupa mai multe teste facute pe mai multe pc-uri si mai multe aplicatii internet security am ajuns la concluzia ca se comporta cel mai bine comparativ cu Norton BitDefender si altele.Toate testele facute de mine au fost realizate cu aplicatii cumparate(daca folosesti o versiune crackuita apar mai multe probleme de stabilitate a aplicatiei si sistemului) in diferite conditii (am testat atat pe pc conectat direct la Internet cat si pc-uri conectate la un server cu management Kaspersky, BitDefender sau Norton.In concluzie KIS este momentan una din cele mai complete aplicatii de acest gen, in special daca ai versiunea Enterprise sau Small Business.un alt atuu este pretul care in ultimii 2 ani a scazut considerabil.Insa daca ti se pare prea scump poti folosi si Kaspersky Anti-virus, insa are multe functii dezactivate, pretul fiind mult mai mic.

5 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Parerile celorlalti spun ca e bun

| vatco a răspuns:

De Anti-Virus sau ce apicatie de la Kaspersky.Pentru ca sunt mai multe.si fiecare e diferita la performante.

| WeAreSmart explică (pentru vatco):

Internet Security 2014

| vatco a răspuns (pentru WeAreSmart):

Internet Security este o aplicatie completa, asta inseamna ca are anti-virus firewall protectie activa pentru mail plus alte atuuri.ca orice aplicatie de acest gen mananca ceva resurse insa dupa mai multe teste facute pe mai multe pc-uri si mai multe aplicatii internet security am ajuns la concluzia ca se comporta cel mai bine comparativ cu Norton BitDefender si altele.Toate testele facute de mine au fost realizate cu aplicatii cumparate(daca folosesti o versiune crackuita apar mai multe probleme de stabilitate a aplicatiei si sistemului) in diferite conditii (am testat atat pe pc conectat direct la Internet cat si pc-uri conectate la un server cu management Kaspersky, BitDefender sau Norton.In concluzie KIS este momentan una din cele mai complete aplicatii de acest gen, in special daca ai versiunea Enterprise sau Small Business.un alt atuu este pretul care in ultimii 2 ani a scazut considerabil.Insa daca ti se pare prea scump poti folosi si Kaspersky Anti-virus, insa are multe functii dezactivate, pretul fiind mult mai mic.

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Mananca prea multe resurese! Incearca Microsoft security essentials, e cel mai bun!

| WeAreSmart explică (pentru Gimihumulukuakua):

Maninca multe resurse doar cand scanarea e pornita, cand nu face scanare maninca extrem de putin chiar mai putin decat Avast si Microsoft SE. Iar Microsoft Security e bun doar pentru cineva care doar vorbeste pe Skype, si detecteaza foarte putini virusi deci e slab de tot. E bun doar pentru ca nu a dat nici odata alarme false si e si gratuit.