| Cristian_Criss_1992 a întrebat:

Ce parere aveti de o sursa de 450W? Cam cat consuma un pc. aproape de gaming? Sursa isi ia cata putere are nevoie sau consuma mereu 450W?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sursa isi ia cata putere are nevoie. Nu trage constant cu 450. Problema e ca in cazul tau e o sursa slaba, si chiar daca sistemul tau consuma maxim(prin absurd la maximul maximului) 120w, ea trage din priza un minim 200W, deoarece electronica e praf la sursele astea de 2 bani. Si nu o sa poti niciodata sa ii dai o "incarcare" reala de 450w, ca ea la 200-250w direct din sistem deja scoate fum. Sper ca ai inteles cat de cat ce am vrut sa zic.