| Nimeni10 a întrebat:

Ce părere aveți de pc garage sau cel?

8 răspunsuri:
| Bingoo a răspuns:

Am cumparat un smart tv de pe pc garaj 1500 de lei dar nu se aprinde tot timpul sonorul nu merge mereu si tot incerc sa dau de ei de zile bune si nu rasp nimeni

| Dani6421 a răspuns:

Mult mai buni ca eMAG.
Emag mai nou platesti pe fiecare produs cumparat in parte transport separat etc.A devenit un olx ce poti da comanda online de produse:/

| Dani6421 a răspuns (pentru Bingoo):

Reclamație la poliție direct.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cel sunt niste jegosi, e de notorietate de ceva vreme comportamentul lor fata de clienti la orice problema post-vinzare. Garajul e ok, uneori are preturi mici, uneori mari, depinde de la caz la caz.
@Bingoo: Ai incercat chatul de pe site? Sa stii ca raspund chiar prompt. Legat de problema ta, ia si fa o sesizare prin tichet, aici: https://www.pcgarage.ro/info/contacteaza-ne/contact/ - la sectiunea Garantii, desigur.

| DarthNiger a răspuns:

Mie mi se pare ca pc garage are preturi ceva mai mari decat eMAG spre exemplu, nici nu m-am uitat foarte mult la produse sa compar preturile, ''mi-am aruncat un ochi'' sa spun asa.

| aXy99 a răspuns:

PC Garage sunt detinuti de catre eMAG.
Au preturi bune uneori. Depinde. Au reduceri bune cateodata, dar alteori au preturi mari fata de competitori, mai ales la produsele ce nu tin de hardware pc. Trebuie sa fii atent si sa compari si cu alte magazine inainte sa cumperi, sa urmaresti evolutia pretului etc.
Au chat live si raspund prompt.

| Marbea a răspuns:

Foarte bun PC Garage, seriosi, au preturi ok. Calculator, laptop de la ei am cumparat.

| lalaura94 a răspuns:

PCgarage a fost cumparat de eMAG, sunt cam aceleasi preturi daca nu chiar aceleasi in multe cazuri. Eu nu am avut niciodata probleme nici cu ei, in schimb iti recomand sa stai deoparte de altex, iti raspund la telefon dupa 30 de minute ( la propriu ).