| LoveAnimepsimagirl a întrebat:

Ce parere aveti de procesorul Intel Pentium Dual Core?
E ok? Pot juca jocuri cu grafica buna pe el? ( gen Farcry 3, Assasin's Creed )?
Dau funda :* :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e bun, daca e combinat cu o placa grafica buna. Daca vrei sa-ti iei laptop si vrei sa joci jocuri mai bine nu.
1.Laptopurle nu tin la gaming, nu au racirea gandita pentru asa ceva.
2.Cipurile sunt mult mai fine ca cele desktop, contactele sunt sensibile, se topesc 1-2.
3.Costul unui laptop BUN este cu mult peste cel al unui pc cu aceeasi configuratie.
4.Recomand Desktop pentru jocuri, e mai ieftin, racire excelenta sunt carcase dotate cu 4 coolere, 1 cooler pe procesor, 1 cooler pe placa video, un cooler pe sursa, contacte mult mai stabile, usor de curatat.
Daca vrei sa ai o performanta in jocuri ia-ti desktop nu vei regreta.Cunosc multi baieti carora li s-au prajit laptopurile, iti recomand cu multa caldura un pc, fie el cu dual core si o placa video nVIDIA 1 gb 128 biti.Nu ve avea probleme sa joci cele mai bune si mai noi jocuri.

8 răspunsuri:
| LoveAnimepsimagirl explică:

Vreau sa imi iau un laptop si ma gandeam la Laptop Acer E1-531 Dual Core B960 500GB 4GB HDMI big grin

| taken a răspuns:

Sunt procesoare bunisoare dar vremea lor a cam trecut.Vad ca esti gamer, tie iti trebuie un I5.

| LoveAnimepsimagirl explică (pentru taken):

Sunt fata big grin

| taken a răspuns (pentru LoveAnimepsimagirl):

Bine.
Ce ai hotarat, cumperi laptop-ul sau nu?

| LoveAnimepsimagirl explică (pentru taken):

O sa-mi cumpar laptop pentru ca nu-s chiar asa gamer(-ita?) da' imi iau unul cu un procesor mai bun, eu as vrea Intel core i3 sau i7 big grin vedem la magazin happy

| LoveAnimepsimagirl explică (pentru taken):

Imi iau si cooler sa ma asigur laughing

| taken a răspuns (pentru LoveAnimepsimagirl):

I3 sau I7 numai sa nu fie I5 cum am spus eu.
Trebuie sa vezi in mai multe locuri, sa vezi unde este mai ieftin.Probabil tot online vei gasi mai ieftin.Succes.

| BuGz a răspuns:

DA este Ok dar nu cred ca merge assasin'2 creed dar facry 3 merge ca am avut si eu placa la fel si mergea!
Doar ca eu am XboX 360 si joc Assain's Creed 3 si se vede suepr Ok!
Dar daca spui ca vrei sa iti cumper Lapotop cu acele propietati ( Acer E1-531 Dual Core B960 500GB 4GB HDMI ) eu as recomanda una cu mai multi GB!
Bafta!