| Cristy4849 a întrebat:

Ce parere aveti de site-ul Okazii? M-ar interesa sa cumpar un smartphone care este mai ieftin cu 200 lei decat in magazine; vanzatorul respectiv zice ca e sigilat si ofera garantie. Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| CristinaCriss001 a răspuns:

Depinde, unele persoane sunt de incredere si au produse bune. Cel mai bine ar fi sa te uiti ce calificative are respectivul vanzator, sa vezi daca a primit pareri bune de la oameni, sau are doar negative. In caz ca nu are niciunul, nu te sfatuiesc sa cumperi de la el.
Poate acesta este din acelasi oras cu tine si v-ati putea intalnii fata in fata sa iti arate produsul.
Atentie nu te increde niciodata in cei care nu au calificative bune pentru ca risti sa iti pierzi banii si sa te alegi cu un produs prost.

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Ai grija ca s-ar putea ca telefonul respectiv sa fie replica si sa iti iei teapa happy sa sa nu mearga.

| Lupu_Marian_1997 a răspuns:

Salut! in primul rand daca vanzatorul este din localitatea ta poti sa te intalnesti cu el sa vezi produsul, dar cel mai important este sa te uiti la calificativele vanzatorului! acolo vezi parerile cumparatorilor precedenti. si daca vanzatorul este serios, in rest site-ul okazii este ok! Spor la tranzactie!