| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce parere aveti de Wolfram Alpha? Chiar a revolutionat internetul de la Google incoace?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Revolutionat? Nu.

Wolfram Alpha e un site util pentru unele chestii stiintifice ( l-am folosit mai ales pentru grafice ) dar nu are o influenta prea mare. E o unealta buna si cam atat.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Asa am vazut ca se zicea atunci cand s-a lansat

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu putem atribui lui Google toate meritele exista societati siteri etc cu mult inainte de gigantul google. de ex. netscape
ca google are meritul de a avea cel mai mare buget ever e alta. dar pana la google au muncit multi altii din pacate unii au ramas anonimi.

| danutzu96 a răspuns:

Nu compara mere cu pere. Wolfram alpha este folosit in scop stiintific. Eu foloseam aceasta "unealta" pentru calcul derivativ si intregal, ecuatii diferentiale, si grafice de functii.