| AlexPreda1994 a răspuns:

Iti recomand camera de la al doilea link. Am o camera aproape la fel si face niste poze superbe.

| Smarttool a răspuns:

Salut.
Iti recomand Canon 1200d - un dslr perfect pentru orice incepator. La eMAG m vazut acum ca iti da un card de memorie gratis in valoare de 100 ron sau ceva.
Plus ca eu am pe telefon aplicatia android/ios a modelului de aparat cu explicatii si lamuriri si exemple practice.
Iti recomand sa o descarci si sa te joci/uiti pe ea, sa o studiezi ca atunci cand o cumperi sa stii ce face fiecare functie si cum sa folosesti functiile.
Urmeaza sa-mi achizitionez si eu una si cred ca voi mai achizitiona si un obiectiv.
Daca te intereseaza iti recomand Canon 10-18 mm, nu e cel mai ieftin dar merita banii. Plus ca un obiectiv bun nu se devalorizeaza.
Eu am avut ocazia sa ma joc cu combinatia aceasta si am ramas placut surprins.

Succes