| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop Lenovo.
http://emag.ro/......DYVRJBBBM/
As vrea un laptop in principal pentru net si ocazional jocuri.
Vad ca are 1 GB RAM. E suficient? Sau o sa mearga greu?
Si de sistem de operare Android Jelly bean nici n-am auzit. O sa mearga jocuri normale Windows?
Ce parere aveti de laptop?
Sunt praf la tehnica.

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Pe scurt, raspunsul este NU este ceea ce cauti.

Intai de toate sistemul de operare este android. Gandeste-te la el ca la un fel de tableta. Nu este exact ca o tableta, dar gandeste-te asa.

Apoi nu o sa iti mearga jocuri normale de windows. Ala este alt sistem de operare. Nu o sa iti mearga nici macare vreun emulator de windows.

Capacitatea de stocare este mica.

Practic este o tableta cu mouse si tastatura. Are 1 GB de RAM. In mod normal ar fi suficient, dar personal cred ca este putin.

Cu alte cuvinte o sa poti sa mergi pe net, in general spun, jocuri pe windows deloc. Jocuri de pe google play poate. Si cam atat.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu zic sa nu cumperi asa ceva, as zice categoric nu daca ar fi pentru mine.
De ce:
in primul rand nu e laptop. E o "panarama" formata din o combinatie cu o tableta+o tastatura. Tableta respectiva, are android, are un procesor slab, si nu foarte multa memorie ram. Nu o sa vezi niciodata windows de la el, sau jocuri de windows, deoarece abia ce ziceam, nu e laptop.
In loc de ce ai ales tu acolo, daca vrei tot asa ieftin: http://bit.ly/1oaDFew dar sa nu ai asteptari la performante prea mari, ca pretul spune multe. O alta varianta: http://bit.ly/1oN3Pq4 iar daca vrei ceva joculete(Deoarece cele de mai sus sunt foarte slabe, cel mult sa rulezi ceva jocuri mai vechi). Cum ziceam, daca vrei si ceva joculete, asa: http://bit.ly/1jmg4qs deoarece are gpu dedicat, chiar daca nu e el cel mai performant, e acolo, si conteaza. Plus ca pretul ala e la reducere(-400 lei).

| TheDjoker a răspuns:

Mersi de informatii. Ai avea niste recomandari?