Întrebare recomandată | GhitaAndrei2000 a întrebat:

Ce parere aveti despre coolerele cu vacuum pentru laptop, sunt eficiente, racesc interiorul?

6 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Deci acest tip de racire artificiala nu se potriveste pentru orice model de lapton
De exemplu ai pe lateral ventilatoarele laptopului dar tu ii dai de jos cu cooletrul, nu faci nimic mai mult decat sa racesti plasticul.
Acum nu spun ca nu sunt chiar nefolositoare dar nu o sa iti raceasca ca un ventilator incorporat.
Si cele cu vacuum, este exact cum se numesc, absorb (extrag caldura ) ele nu racesc si elimina

| Cosmin89321 a răspuns:

In unele cazuri pot ajuta, dar atentie, trebuie sa fie compatibil cu laptopul, sunt universale insa laptopul poate fi prea gros sa poate sa nu aiba sistemul de racire potrivit (sa sufle aerul dupa ecran, nu in laterala). Nu sunt eficiente din punct de vedere al consumului, daca laptopul se raceste mai tare nu consuma mai putina baterie, daca vrei eficienta da limita procesorului pe 70% ca sa nu se mai incalzeasca asa tare, procesorul va consuma mai putina baterie si nu vei avea nevoie de cooler-ul care consuma la randul lui baterie.

| grindina a răspuns:

Am citit undeva ca scade temperatura 10 grade happy

| lilmort a răspuns:

Sunt bune

| Alexfrate a răspuns:

Sunt foarte bune! Daca folosesti laptop-ul mult sau daca iti place sa te joci, iti recomand coolere cu vacoom!

| Alexfrate a răspuns:

Vacuum**