| elcosmin a întrebat:

Ce parere aveti de coolerele acelea care se pun sub laptop pentru a le raci? Am inteles ca e consumator mare si le strica bateria si ca nu e indicat. Pareri?

Răspuns Câştigător
| Kevinn2000 a răspuns:

Deci cred că de la cooler mi s-a cam stricat mie bateria... Mă mai ține cam o oră, sau mai puțin, în general îl țin noon-stop la încărcat.
Dar e bine că de la un timp nu prea mai frige. Și ajută și coolerul la ceva, chiar dacă nu-l conectezi la laptop, stă laptop ul pe el și în acest fel rămâne mai puțin cald / fierbinte. E mai bine așa decât să-l lași direct pe birou.
Nu știu sigur dacă s-a stricat bateria din cauza cooler ului sau pur și simplu s-a învechit laptop ul, deci nu te lua după mine.happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza proasta ca trag mai mult praf in laptop, important e sa ai laptopul curat si pasta termo, eu asta recomand, nu se strica bateria aia e facut incata sa se duca dupa 1, 2 ani, orice lucru electronic este facut sa se strice ca sa mai cumperi

| gabicoo a răspuns:

Sunt foarte utile. Bateria se descarcă mai repede. Dar fie îl alimentezi separat fie conectezi încărcătorul.
Bizon 95 a răspuns cel mai bine.

| Bizon95 a răspuns:

Ai inteles ca iti consuma bateria
gandeste singur: cand folosesti laptop-ul pe baterie?
nu cand il tii pe birou, NU-I ASA?!?
deci, cand nu il tii pe birou, o sa te cari cu tot cu coolerul dupa tine?!?
iar cat timp il tii pe birou, poti sa connectezi si laptop-ul la curent, deci nu o sa consume baterie

insa, daca chiar te doare chestia asta, exista o solutie absolut demential extraordinar de categoric SIMPLA: folosesti un incarcator de telefon ca sa alimentezi coolerul de laptop

EU ASA FAC, nu din cauza de baterie ci pur si simplu pentru ca un consumator serios **** priza de usb (in timp ii scade puterea)

in rest, ce parere am? SUNT FOARTE BUNE, mai ales daca ai un laptop care trebuie sa fie curatat (mai vechi de un an) si curatarea te-ar costa vreo 200lei pentru ca trebuie demontat!

ca trage mai mult praf in laptop, deh, c'est la vie, oricum nu te gandesti la un cooler d'asta cand laptop-ul e nou, asa ca, daca iti rezolva problema si nu trebuie sa il mai desfaci/platesti curatatul, atunci evidet, merita coolerul extern

| elcosmin explică (pentru Bizon95):

Ma refeream la cooler care se pune sub laptop si se alimenteaza prin usb. Dar chiar si asa am prins ideea. Mersi!