| Betty18 a întrebat:

Ce parere aveti despre modele umane in viata? voi aveti vreun model uman, o persoana care ati vrea sa fiti ca ea?

9 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Sunt niste repere excelente. Nu pentru copiat, nu pentru a dori sa fi la fel, trebuie sa fim noi insine. Dar sunt persoane pe care le admir enorm si incerc sa invat ceva din abordarea lor. N-ai cum sa nu pastrezi in suflet ceva ce iti place foarte mult. Admir vitalitatea si talentul supraomenesc al lui Steven Tyler, inspiratia si abordarea lui Roger Waters, detasarea, calmul si superioritatea lui David Gilmour. Oamenii astia sunt trei dintre eroii mei. Muzica lor (si nu numai ) m-a ajutat sa inteleg diferit lumea din jur. Da, poate in sensul asta as visa sa fiu ca ei: sa fac ceva suficient de valoros incat sa-si lase amprenta pozitiv asupra unor generatii.

| danbnz a răspuns:

Asta e o prostie... fii tu si atit!

| arrriadna a răspuns:

Salut. Nu mi s-a intamplat sa vreau sa fiu CA cineva. Imi sunt de ajuns eu.
Am fost fan Nirvana, l-am apreciat pe Eliade, mi-au placut mult rau cativa oameni pe care i-am cunoscut si de la care am invatat niste abordari inteligente si intelepte ale vietii. Tot asa am cunoscut o multime de oameni a caror viata a fost un exemplu clar pentru "asa nu!", autori pe care nu i-am putut citi niciodata (dostoievschi, ma "usuc" daca trec de pag 40, din orice!) si muzica pe care nu doar ca n-o suport dar care ma face sa ma scutur vizibil- brrr (manele si "tuci-tuci").
Totul ma invata dar nimic nu este eu insami.

| arrriadna a răspuns:

@ anonim. Poate, dar a invatat si ea ceva din astawinking

| Razvan a răspuns:

Nu chiar, desi uneori ma identific cu anumite intamplari sau situatii din viata altcuiva.Eu cred ca nu exista om rau in adevaratul sens al cuvantului si fiecare are ceva bun, ceva care merita admirat.Si asta fac eu.Admir binele din altii si incerc sa in gasesc si la minehee hee
Cuvantul model da spre perfectiune morala. Ceea ce nu e cazul in prezentwinking

| Betty18 explică:

Danbz, asa gandesc si eu...de ce sa fiu copia cuiva cand pot sa fiu eu insumi, sa traiesc dupa propiile principii, dar eram curioasa sa stiu si parerea altorabig grin

| Betty18 explică:

Anonim nu vorbi degeaba daca nu stii.
viseaza in continuare teme :-J

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai i-ati facut tema la romana lui betty

| denylovesnisa a răspuns:

Eu cred ca nu are nici un rost sa iti doresti sa fi ca alta perswinkingpentru ca fiecare pers are ceva special la elbatting eyelashes