| ddANONIMUL a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul Samsung star 2 GT-s5260?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un telefon frumos şi elegant.
Îl recomand cu încredere!

Informaţii :

Samsung Star II se asigura ca sunteti intotdeauna vedeta cercului dvs. social. Cu ajutorul unui ecran tactil rapid si foarte sensibil si datorita functiei „TouchWiz 3, 0", va puteti conecta usor la site-urile de retele sociale si puteti utiliza mesageria instant, sau puteti rasfoi albume cu fotografii si muzica, totul pentru o experienta mobila tactila uimitoare. Avand o acoperire mai rapida si mai mare, functia Wi-Fi va mentine conectat la lumea dvs., oriunde ati fi. si pentru ca toate acestea sunt integrate intr-un design inteligent si clasic, fiti sigur ca acest mobil nu se va demoda niciodata.
Legaturile sociale sunt o parte importanta in viata oamenilor. Pentru ca oamenii sunt mai mobili ca niciodata, Star II de la Samsung nu doar are o varietate de moduri de conectare la diverse cercuri sociale, dar si faciliteaza accesul la acestea. Interfata TouchWiz 3.0 permite utilizarea functiilor de mesagerie actualizate, inclusiv widgeturi SNS pentru acces direct la site-urile de retele sociale, agenda de telefon integrata pentru conexiuni instantanee lansate din agenda si serviciul Social Hub Basic pentru integrarea PIM, precum si acces la mai multe conturi intr-un singur ecran.
Ecranul tactil ofera o experienta de utilizator imbunatatita, cu ajutorul atingerii intuitive, pentru a accesa widgeturi cu o simpla miscare a degetului. TouchWiz 3.0 ofera o experienta mai apropiata de cea a unui smartphone, permitandu-va sa faceti mai multe, comod si simplu. Trimiterea de mesaje este foarte usoara, mai ales cu ajutorul functiei Quicktype a dictionarului T9 si al raspunsului tactil rapid si usor al TSP C-Type. Meniul principal si ecranul de pornire, particularizabile si extensibile, creeaza o experienta mai personalizata, adecvata nevoilor dvs.
Cu acest telefon mobil, va veti bucura de conectivitate si posibilitati sporite si de mai multe aplicatii multimedia. De la accesul la internet de 802, 11 b/g/n (Wi-Fi) pentru o acoperire mai rapida si pana la sunet excelent, acest telefon are functii care permit utilizatorului o experienta mobila prietenoasa. Mufa pentru casti de 3, 5 mm ofera o experienta sporita de ascultare, cu orice casti sau difuzoare portabile. Cardul microSD, usor accesibil din partea laterala a telefonului mobil, ofera un spatiu mare pentru toate nevoile dvs. de stocare.

Specificaţii :

Smartphone:NuTouchscreenbig grinaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:NuDual Sim:NuModel Procesor:AlteleGreutate (g):94Culoare:NegruSistem de operare:AlteleGPS:NuDimensiuni (W x H x D mm):54 x 107.5 x 12.4
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 16GB)Memorie interna (MB):Nu
Afisaj
Tip display:TFTEcran extern:NuRezolutie (pixeli):240 x 400Numar culori:256KDiagonala display (inch):3.0
Conectivitate
GPRSbig grinaTehnologie Bluetoothbig grinaTehnologie wirelessbig grinaNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Rezolutie senzor (Mp):3. 0Rezolutii foto:2048 x 1536Blitz integrat:NuRezolutie video:320 x 240Camera secundara:Nu
Alimentare
Durata convorbire:2G: 12 ore 30 minDurata in regim de asteptare:2G: 1000 oreCapacitate (mAh):1000Tip baterie:Li-Ion
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsingbig grinaE-mailbig grina
Multimedia
FM radiobig grinaRedare video:MP4 / H.264 / H. 263Redare audio:MP3/WAV/WMA/AAC+
Altele
SAR (W/kg ) :0. 957Aplicatiibig grinocument viewerSenzori:Accelerometru