| Iuliana_2966 a întrebat:

Ce parere avetsi despre mini notebook? merita sa iti iei unu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Admin asa este, dar deja pentru performanta are un desktop, deci pentru mobilitate e bun si EeePC-ul, mai ales ca este ieftin si-si face treaba cu el daca-l foloseste doar pentru net, editare texte si ascultat muzica. Nu stiu filmele cum se vad pe el. Apropo sint si cu HDD-uri mai mari, 160 Gb, ultra suficient pentru el.

7 răspunsuri:
| WhiteWings a răspuns:

Depinde de marca si componente eu asa consider.eu am notebook normal de la dell si sunt ft multumita de el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa il ai acasa...ca propriul tau notebook, sa stii ca nu merita.Alea sunt doar pentru persoanele care lucreaza sa zicem...in masina...mai mult pentru agenti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa-l folosesti. Sint facute pentru mobilitate. Le folosesti pentru net, editat documente, ascultat muzica, jocuri care nu au nevoie de resurse deosebite, in principiu lucuri marunte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci e bun, mai ales ca sint si ieftine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decât notebook mai bine îţi iei un laptop. Eu aş recomanda un laptop clasic decât un note-book, în primul rând pentru performanţele mai ridicate, în al doilea rând HDD mai mare, în al treilea rând ai unitate optică. Dacă eşti absolut sigură că nu vei folosi în veci CD/DVD atunci e okay. Şi dacă ţii neparat să fie mic, drăguţ, şi să-l iei peste tot, nu prea face multe...

| Iuliana_2966 explică:

Pai eu am deja un computer de masa... pur si simplu imi trebu unul portativ sa il port cu mine...mersi pentru raspuns.

| Iuliana_2966 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri...