| Illuminati2016 a întrebat:

Ce pc imi recomandati pe piese pana in 2500 ron?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Propunere: ia-ți unul gata făcut, nu mai ai bătăi de cap cu compatibilități și bla bla bla

ia uite aici:

https://www.emag.ro/......-si-2500/c

| Frank51 a răspuns:

Sunt mai multe variabile. Vrei absolut toate componentele sau ai deja cateva(hdd, ssd, astea de baza)? Pentru gaming casual recomand i3 9100f gtx 1650(sau rx570) 8gb ram 1tb hdd. Pentru multimedia/office/multitasking recomand i5 9500 8gb ram 512gb ssd. Sare putin peste buget dar e un compromis ok.

| Apokales a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=KMHdnkoTtO4

M-a uimit chestia asta, 3700 de lei si poti juca mai toate jocurile pe High.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Eu iti recomand sa iti faci unul cu Ryzen 3 3200g (460 lei), Amd RX 570 (760 lei), 16gb ram, ssd de 512gb sau 240gb + 1TB HDD, sursa segotep 500W, carcasa si placa de baza compatibila cu procesorul. Daca cumperi aceste lucruri pe PC garage te incadrezi in bugetul tau si e un PC foarte ok pentru Light gaming.