| Vali_Vali_1999 a întrebat:

Ce pc pentru livestreaming pot sa imi fac in 4000lei?
Nu ma pricep.

6 răspunsuri:
| Crsiti92134 a răspuns:

Ia-ti vikingul de pe PC Garage.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Pentru streaming acel i3-8100 nu este de ajunge, macar de era 8400 faceai ceva cu el, uita-te dupa un sistem cu i5 sau i7. Cel mai bine iti faci sistem singur si postezi pe pcgarage forum sau ii pui pe baieti sa iti faca unul, le explici cum sta treaba. Asta e platforma pentru toate intrebarile din lume, PC Garage este dedicat pentru gaming.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu am facut live streaming inainte cu 7-8 ani, cu un calculator P4 de 2800MHz, cu 4 camere de supraveghere nocturna de rezolutie mare. Resursele abia au fost incarcate la un sfert a capacitatii sistemului.
Mai mare problema a fost cu viteza internetului.
Un asemenea sistem se poate face acum lejer din sub 1000 lei.

Totul depinde cat de bine stii sa-ti proiectezi si sa-ti configurezi sistemul.

| Clorox a răspuns:

De ce ai face live streaming?

| mihaicelsfant a răspuns:

Ia o placa video si o pui in rama si o filmezi cu telefonullaughing

| catalin11984 a răspuns:

Raptor 5 este un sistem de gaming conceput si dedicat pasionatilor de jocuri tip eSports. Indiferent ca joci Overwatch, League of legends, PUBG, Dota 2, CS: GO, poti fi sigur ca iti vei domina adversarii, avand langa tine cel mai bun companion. Iar daca nu esti un fan eSports ci pur si simplu pasionat de jocuri, Raptor 5 va face fata ultimelor titluri aparute in 2017, dar si cele ce urmeaza sa se lanseze in 2018, cu detalii cat mai ridicate.PROCESOR INTEL CORE i5, PLACA VIDEO GTX 1060 3GB, STOCARE 128GB SSD + 1TB HDD, il iei din PC garage 8g