| Frank51 a întrebat:

Ce placa video as putea pune langa urmatoarea configuratie:

- AMD Athlon 64x2 3800+ Dual Core 2 GHz
- 2 Gb de ram ddr2

Si fara sa faca bottleneck.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uite la ce m-am gandit eu :

http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/

http://www.emag.ro/......DS0LQBBBM/

+2gb de ram adaugati, cu ambele placi video, vei putea rula toate jocurile aparute in prezent, si ce va urma sa apara in perioada urmatoare, la detalii ok. Eu totusi iti recomand sa merigi pe 240 daca nu ai o sursa puternica.

Bft!

| Frank51 explică (pentru Jipa95):

Tu ce imi recomanzi, sa cumpar o placa video acum, si sa raman cu acest sistem, sau sa schimb tot la anul, sa ma mut pe ddr3, deci placa de baza noua, proc, etc si o placa video mai buna?(sau chiar APU)

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru Frank51):

Peste 1 an o sa ajunga ddr4 prin Romania, oricum schimba tot rahatul alahappy

| Jipa95 a răspuns (pentru Frank51):

I-ati placa video, in timp strangi bani si faci si un upgrade de procesor, memorie ram, hard, ce mai vrei tu. De ce sa treci la ddr3? Este vorba doar de frecvente mai mari, si latente mai ok ca la ddr2 ( memoriile ram )